Floating Hotel on the river Seine in Paris – Happy New Year!

My dream has come true! I’m incredibly happy to share with you my little secret… I moved to Australia, that’s a fact! It’s been a crazy time but finally everything is settled. Now I can relax, come back to blogging and enjoy my stay in Sydney!

In the previous post (which was ages ago!) I presented a beautiful house located in Melbourne. I have to tell you, I have been in Sydney only (or already!) for 2 months but I am loving it here. Architecture is amazing, I have already visited some local architectural and design events. I am going to keep you up-to-date with all of that. Although, in today’s post, because my heart still belongs to Europe, I want to share with you a great project of a hotel in my beloved Paris where I used to live. Well it’s not just a hotel, it’s a floating hotel – OFF Paris Seine! I am very happy the project is finally finished.

I like the design because it presents an elegant, simple and uncluttered architecture. The hotel fits perfectly into its environment. The architect used sustainable materials like wood, copper, zinc and glass which make the building timeless and respect the nearby historical monument Austerlitz Viaduct. The silver-woody shutters make the whole construction lighter and give the facade a nice vibration. A central glass roof above the middle corridor lets natural light enter the building while the elegant zinc-covered roofs (like all the buildings in Paris) open facades outwards thanks to their sloping shape.

I am astonished by the swimming pool designed just above the water line which gives an unprecedented view on the Seine and surroundings. Magical! Not only outside but inside is designed carefully and beautifully. The interiors are modern with french and unique touch.

If you are planning on spending the New Year’s Eve in Paris, this beautifully crafted floating hotel is a perfect place to stay. Next time I will come back to Paris I am definitely going to experience this unique place!

I hope you all had a very Merry Christmas and I wish you a Happy New Year!

Check out the hotel’s website or book a room here.

Moje marzenie się spełniło! Jest mi niezmiernie miło, że w końcu mogę podzielić się z Wami tą wiadomością: od niedawna mieszkam w Australii! Ostatnie miesiące były dla mnie dość zwariowane, ale wszystko już się uspokoiło. Teraz mogę się tylko zrelaksować, wrócić do blogowania i cieszyć się moim pobytem w Australii.

W poprzednim poście (który zamieściłam wielki temu!) zaprezentowałam Wam piękny dom w Melbourne. Muszę przyznać, jestem tutaj tylko (albo już) 2 miesiące, ale bardzo mi się tutaj podoba. Architektura jest zdumiewająca i już zdążyłam odwiedzić kilka architektonicznych i związanych z designem wydarzeń. Mam zamiar oczywiście utrzymywać Was na bieżąco z tutejszymi interesującymi nowinkami. Jednak w dzisiejszym poście, ponieważ moje serce oddane jest Europie, szczególnie w ten świąteczny czas, chcę pokazać Wam projekt hotelu zlokalizowanego w bliskim memu sercu Paryżu. Szczerze mówiąc to nie jest jakiś tam hotel, ale unoszący się na wodzie hotel – OFF Paris Seine! Bardzo się cieszę, że ten projekt jest już oddany do użytku.

Niezmiernie podoba mi się jego design, ponieważ prezentuje elegancką, prostą i czytelną w odbiorze architekturę. Do tego idealnie integruje się z otoczeniem. Jego architekt użył trwałych i przyjaznych dla środowiska materiałów jak drewno, miedź, cynk i szkło, które nadają ponadczasowy charakter i respektują pobliski historyczny wiadukt Austerliz. Drewniane, lekko szarawe panele dodają budynkowi miłej wibracji i zdecydowanie tworzą całą konstrukcję lżejszą w odbiorze. Centralny, szklany dach nad środkowym korytarzem prowadzącym do pokoi rozświetla serce budynku, natomiast dachy pokryte cynkiem (jak wszystkie budynki w Paryżu) otwierają fasady w kierunku rzeki i nadrzecznych bulwarów.

Jestem totalnie zdumiona konstrukcją basenu tuż nad linią wody, co daję niebywały widok z tarasu na rzekę Sekwanę, pobliski wiadukt i otaczające budynki. Magiczne miejsce! Nie tylko zewnętrze, ale także wnętrza hotelu zostały zaprojektowane niezwykle starannie i estetycznie. Wnętrza są współczesne z francuskim i oryginalnym akcentem.

Jeśli planujecie spędzić Sylwestrową noc w Paryżu, ten precyzyjnie wykonany unoszący się na wodzie hotel jest idealnym miejscem na pobyt. Następnym razem kiedy znów odwiedzę Paryż na pewno zatrzymam się w tym niepowtarzalnym miejscu!

Mam nadzieję, że wszyscy mieliście fantastyczne Wesołe Święta. Życzę Wam Szczęśliwego Nowego Roku!

Sprawdźcie stronę internetową hotelu lub zarezerzujcie bilety klikając tutaj.

All pictures by Sergio Grazia.

Architects: Gérard Ronzatti from Seine Design.